Quot Quot
Фото: poglyad.tv

З керівництва комплексу «Агромарс» може бути стягнена значна сума коштів на компенсацію моральної шкоди селянам. Такої думки Віктор Мороз, керуючий партнер юридичної фірми Suprema Lex, передає «Агроінсайдер».

Раніше Печерський районний суд Києва визнав п’ятьох мешканців села Гаврилівка потерпілими у кримінальній справі проти керівництва компанії «Агромарс» за підозрою в порушенні екологічного законодавства та створенні нелегальних могильників.

За словами Мороза, якщо компенсацію моральної шкоди отримають хоча б ці п’ятеро, іншим селянам стане простіше довести, що вони теж отримали моральну шкоду. Головним завданням стане лише доведення розміру цієї шкоди.

Ілля Ткаченко, керівник практики кримінального права адвокатського об’єднання «Кролевецький і Партнери», говорить, що у законодавстві не зазначається мінімальна та максимальна сума компенсації моральної шкоди. Проте з судової практики можна зробити висновок, що зараз існує тенденція збільшення її розміру.

У справах про відшкодування моральної шкоди, заподіяної екологічними порушеннями, розмір виплат зараз сягає мільйона гривень і навіть більше. Проте такі суми призначаються, коли заподіяна значна шкоди здоров’ю або наступила смерть потерпілих.

За словами Олексія Француза, активіста ГО «Зелений фонд. Подолання гуманітарних і екологічних катастроф», у випадку з компенсацією шкоди здоров’ю, нанесеної мешканцям довколишніх сіл діяльністю комплексу «Агромарс», в українських реаліях її довести практично неможливо. Складно буде підтвердити, що шкоду здоров’ю селян було здійснено саме через забруднення середовища у результаті діяльності птахофабрик.

Проте активісти продовжать працювати у цьому напрямку, і визнання потерпілими п’ятьох селян стане додатковим аргументом.

Більше того, активісти, які працюють з жителями Гаврилівки та Тарасівщини, продовжать залучати до процесу і мешканців сіл Синяк, Раківка та Димер.

При цьому Олег Покрасьон, сільський голова Гаврилівки, стверджує, що екологічна ситуація у селі з початку кримінального провадження кращою не стала і сподівається, що маючи 200 потерпілих по цій справі, її буде важче «зам’яти».