Індійська рупія продовжує девальвувати попри зусилля уряду протистояти цій негативній тенденції. І це погана новина для українських аграріїв, вважає Андрій Ярмак, економіст інвестиційного відділу ФАО.

Індія є найбільшим імпортером української сільськогосподарської продукції. Переважно – соняшникової олії та зернових. Девальвація ускладнює імпорт, і це може негативно вплинути на ціни українського соняшника та зерна, пояснює фахівець на своїй сторінці в Facebook.

Зокрема, Індія лишається основним покупцем української олії вже понад 10 років. Якщо у 2015 році її частка в українському експорті становила 29%, то уже торік – 34%.

Разом з тим, слабіюча рупія вказує на наявність в Індії економічних проблем, які розвиваються по наростаючій, вважають експерти. Це відбувається на фоні низки непопулярних заходів по збільшенню податкового тиску, а також нарощуванню частки токсичних активів у фінансовому секторі країни.

Ще рік тому курс індійської рупії проти долара США виріс на 7%. У 2018 році тільки за перші 5 місяців він упав на 5,15%. Станом на початок вересня індійська національна валюта знецінилась на 12%.

До слова, поки що ціни на соняшник в Україні демонструють зростання. За останній тиждень на умовах поставки EXW-елеватор ціни прибавили 300-400 грн/т і зараз сягають 11 тис. грн за тонну.

Економіст ФАО також додає, що проблем українському агросектору також підсипле Китай — ще один великий імпортер вітчизняної продукції, що входить до ТОП-3 ринків збуту.

«Тому коли у них проблеми — нам це не дуже вигідно», — говорить Ярмак. І нагадує, що нещодавно президент США Дональд Трамп ввів нові тарифи на китайські товари.

Здавалось би, є перспектива замістити США на ринку Китаю, але поки що вона непевна, підсумував Ярмак.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.