За січень-вересень 2018 року місцеві бюджети отримали 129 млн грн надходжень від земельних торгів. Для порівняння, за весь 2017 рік ця сума склала 118 млн грн. Про це на своєму Facebook повідомив Максим Мартинюк, заступник міністра аграрної політики та продовольства.

Середня орендна ставка за результатами аукціонів зросла з 14,73% від нормативної грошової оцінки землі за підсумками 2017 року до 18,67% за 9 місяців поточного, зазначає Мартинюк.

На його думку, це означає, що сервісна складова в держсекторі явно краща, ніж у власників приватних земельних ділянок. Останні здають свою землю в оренду набагато дешевше.

При цьому зірвати земельні торги стало дуже накладно, оскільки штрафні санкції за невиконання умов договору сягають 100% від фінішної річної орендної плати.

Традиційно останні три місяці року – це період пікової активності земельних торгів: врожай зібрано, реалізовано, у фермерів є гроші і вони замислюються над розширенням бізнесу. Тож за підсумком року розрив з торішнім показником буде ще більшим, додав Мартинюк.

На користь розвитку земельних торгів в держсекторі говорить також той факт, що в Україні з’явився електронний майданчик для продажу прав оренди ділянок. Пілотний проект запустив Дердгеокадастр разом з «СЕТАМ». Перші лоти уже опубліковані в системі OpenMarket.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.