Рентабельність виробництва соку з ягід малини сягає 75%. Про це свідчать дані, які наводить в своєму блозі на Agravery Олександр Соколов, генеральний директор аналітичної компанії Pro-Consulting.

Зокрема, собівартість літра малинового соку складає близько $2, тоді як ціна реалізації стартує з $3,5.

Соколов розповідає, що для виробництва соків у малих масштабах (при продуктивності преса 400 кг/год) знадобиться мийна машина, гідравлічний прес, насос, що перекачуватиме сік, станція розливу та порційний пастеризатор. Аби закупити таке обладнання, знадобиться $25-27 тис.

Якщо врахувати, що з гектарної плантації можна зібрати до 8 тонн ягід, а вихід соку становить 55-57%, то виробник отримає з цієї площі 4400-4500 літрів соку. Виручка від реалізації такого обсягу складе близько $16 тис. Вирахувавши $9 тис. собівартості, отримаємо до $7 тис. прибутку.

Тобто переробка ягід на сік з гектарної плантації окупиться менш ніж за чотири роки.

При цьому Соколов рекомендує звернути особливу увагу на ринок органічної продукції. Органічних ягід в Україні виробляється дуже мало (до 1% від загального обсягу), а їх переробкою займається ще менше господарств. Тобто конкуренція в сегменті буде мінімальною.

До слова, загалом в Україні щороку збирають 130 тис. т ягід, переважно полуниці, малини та смородини. В тому числі, урожай малини коливається в межах 30-31 тис. т (органічної – до 2800 т).

За останні 7 років виробництво цієї ягоди зросло на третину. Приблизно на 30% збільшилась і отримувана врожайність.