Кабінет міністрів погодив та направив в Верховну Раді проект державного бюджету України на 2019 рік. Відповідний документ був зареєстрований в парламенті під № 9000.

Проект передбачає дефіцит 2,26% валового внутрішнього продукту та побудований на прогнозі курсу національної валюти станом на кінець 2019 року 29,4 грн/$.

Посеред іншого бюджет-2019 передбачає 6,9 млн грн видатків та агропромисловий комплекс. Для порівняння, у 2018 році ця сума склала 7,3 млрд грн, тобто на 400 млн грн більше.

Найбільше – 4 млрд грн — планується виділити на розвиток тваринництва. Кошти підуть на

  • відшкодування вартості будівництва та реконструкції ферм, доїльних залів, переробних підприємств;
  • племінних тварин;
  • відсотків за банківськими кредитами, взятими на вівчартсво, козівництво, бджільництво, звірівництво, кролівництво, шовківництво, аквакультуру тощо;
  • дотацію на утримання корів та вирощування молодняку ВРХ.

Ще 1,38 млрд грн закладено на здешевлення придбання вітчизняної техніки, 1 млрд грн – на розвиток фермерських господарств.

400 млн грн після узгодження парламентом сільгоспвиробники мають отримати на розвиток хмелярства, закладання молодих садів, виноградарство.

Понад 243 млн грн асигнувань планується на проведення земельної реформи. Близько 680 млн грн буде виділено на протиепізоотичні заходи.  

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.