Зміна системи реєстрації сільськогосподарської техніки та її передача на рівень Міністерства внутрішніх справ може болісно вплинути на аграріїв. Такою є думка Володимира Самсонюка, заступника директора департаменту агропромислового розвитку Рівненської обласної державної адміністрації, повідомляє Агроінсайдер.

За його словами, різниця між сільгоспмашинами та звичайними транспортними засобами у цьому питанні неабияк помітна: як ставити їх на облік, в якій центр з надання послуг звертатися або як вивозити інспектора, щоб оглянув техніку. З іншого боку, на його думку, нинішня система теж далека від ідеалу.

«Якщо раніше до концентрації функцій на Держспоживслужбі, у якій і без того їх рекордна кількість, точки реєстрації сільськогосподарської техніки були в кожному районі, то зараз – один підрозділ на кілька районів», – зазначив він.

На існуючу процедуру скаржиться Руслан Хомич, голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Волинської області.

«Щоб зареєструвати трактор МТЗ, на який втрачені документи, потрібно оформити довідку вартістю майже 8 тис. грн, що «трактор МТЗ — це трактор МТЗ», – говорить аграрій.

Хомич не виключає, що з делегуванням системи реєстрації сільгосптехніки від Держспоживслужби на рівень МВС процедура може виявитися складнішою, ніж зараз. Але нинішній стан справ його також не влаштовує. Принцип єдиного вікна не працює: одні дають довідку, що трактор це трактор, другі – папір про його ціну. 

Представники бізнесу теж ставляться до інновації насторожено: взаємодія з Міжрайонним реєстраційно-екзаменаційним відділом (МРЕВ) залишила у більшості неприємний досвід.

«Якщо колишні МРЕВ будуть займатися цим питанням, то швидше за все у споживача стане більше проблем. Можуть збільшитися черги, і ми не вкладемося у відведені законом терміни реєстрації сільгосптехніки», – говорить Андрій Сєров, комерційний директор ТОВ «Дельта-2015».

Нагадаємо, сервісні центри МВС можуть почати реєстрацію сільгосптехніки до кінця 2018 року.