Kartofel Luk Hragilishhe 696x444

На гуртових ринках України в сегменті борщового набору протягом другого тижня вересня без змін лишились ціни тільки на білоголову капусту. Сьогодні її пропонують в межах 3,5-4 грн/кг.

Трохи просіла ціна на столовий буряк, десь на 4-5%, до 4-4,5 грн/кг. До речі, на цьому тижні ціни на буряк вперше від середини серпня опустились нижче від показників за той самий період минулого року.

А от зростаючий тренд на ринку моркви не хоче здавати позиції. На цьому тижні морква знову підскочила в ціні, не дивлячись на те, що в Україні зростає пропозиція моркви з Білорусі – такий собі нетиповий варіант, коли ми почали імпортувати моркву ще до початку масового збирання власного врожаю.

лідером за темпами подорожчання на цьому тижні стала цибуля

На гуртових ринках в кінці цього тижня ціна на моркву сягнула 8-9 грн/кг. В максимальному діапазоні вартості представлена імпортна морква. Розрив цін між теперішнім і минулим роком знову збільшився і склав 35%.

Лідером за темпами подорожчання на цьому тижні знову стала цибуля. Пропозиції її в цілому було достатньо, але перекупники «бились» за якість. Більшість цибулі дрібна і неякісна, фермерам потрібно було дуже швидко її продати. А от якісної не вистачало. Тому на фоні підвищеного попиту ціни на цьому тижні знову злетіли до 5-7,5 грн/кг. Тобто овоч за тиждень подорожчав на третину.

Ажіотаж по цибулі підсилюють і перекупники з Європи. Деякі європейські компанії зараз намагаються знайти постачальників цибулі з України для виконання контрактів перед клієнтами в Африці та на Близькому Сході.

серед борщового набору суттєво подешевшала лише картопля

Крім цибулі, європейці також намагаються знайти у нас картоплю. Але це на ціну української картоплі на цьому тижні не вплинуло. Навпаки, вона подешевшала, і досить суттєво – приблизно на третину. Ціни знову опустилися до рівня 2,5-3,5 грн/кг і фактично це була єдина позиція, яка суттєво подешевшала серед овочів борщового набору.

На сезонні овочі ціна поступово зростає. Через більш холодну погоду визрівання овочів уповільнюється, а попит переважно стабільний. На цьому тижні незмінними ціни лишилися хіба що на кабачок. Він, як і тиждень тому, пропонується по 4,5-5,5 грн/кг.

Всі інші позиції подорожчали. Наприклад, баклажани за тиждень додали в ціні 10% і зараз коштують 7-8 грн/кг, але це все одно дешевше, ніж рік тому.

Майже на третину підскочила ціна на цвітну капусту – до 20-25 грн, і це на 40% дорожче, ніж у минулому році.

Після неодноразових провалів та підйомів за підсумками тижня таки подорожчав перець Білозірка – на 10%, його сьогодні пропонують по 13-15 грн/кг на гуртових ринках. А от солодкий перець додав в ціні майже 30%. Його можна купити по 19-22 грн/кг. Приблизно стільки ж він коштував торік.

На 30% подорожчав огірок. Поточні ціни на нього сформувалися в діапазоні 10-15 грн/кг.

Помідор сливка додав в ціні 10% і сьогодні коштує 7-8 грн/кг. Це на 20% дорожче, ніж рік тому.

На 15% піднялась ціна на салатний помідор. Його пропонують по 14-15 грн/кг.

2251 Banner T News 300x292
Фото: info.shuvar.com

Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи

За матеріалами ефіру AgroFM