Міністерство сільського господарства США (USDA) у своєму вересневому звіті підвищило прогноз експорту кукурудзи з України на 0,5 млн т. Передбачається, що зовнішні поставки складуть рекордні 25 млн т проти очікуваних місяцем раніше 24,5 млн т і торішніх 18,5 млн т.

До цього найбільший обсяг експорту української кукурудзи був зафіксований у 2016/17 МР, тоді він склав 21,3 млн т. Для порівняння, в сезоні 2015/16 Україна поставила на зовнішні ринки 16,6 млн т кукурудзи, в 2014/15 МР – 19,7 млн т.

Очікуване виробництво зернової в поточному сезоні USDA оцінює на рівні 31 млн т (24,1 млн т – у попередньому році).

«У цьому році ми бачимо явний приріст очікувань щодо реалізації кукурудзи, —коментує Любов Панкратова, експерт аграрних ринків. — Але світовий ринок це не обвалить. Незважаючи на те, що Україна чимало експортує, нас набагато обійшли США, Бразилія, Аргентина. До того ж, Причорноморський регіон має своїх імпортерів, а, наприклад, США, своїх».

Крім того, світові запаси оцінюються на рівень нижче, ніж в минулі періоди, зазначила вона в ефірі AgroFM.

Панкратова розповідає, що розташування України дозволяє їй активно продавати кукурудзу на Близький Схід, у країни Азії. При цьому наша країна вже зарекомендувала себе як стабільний постачальник і в окремих випадках це дозволяє утримати ціни від глибокого падіння в той час, коли на світовому ринку вони знижуються.

До слова, глобальне виробництво кукурудзи в 2018/19 МР прогнозується на рівні 1069 млн т — майже на 8 млн т вище, ніж у попередньому сезоні. В останньому звіті американські аналітики підвищили очікування для виробництва США на 6,1 млн т, ЄС – 1 млн т і Південної Африки – на 0,5 млн т.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...