У цьому сезоні українських аграріїв очікує рекордна врожайність сорго, стверджує Ярослав Бардин, генеральний директор ТОВ НВО «Укрсорго», кандидат біологічних наук, передає AgroPortal. Вона може досягти 10-12 т/га.

За словами вченого, у степовій зоні Херсонської області, незважаючи на відсутність дощів у період вегетації і невеликі запаси продуктивної вологи в метровому шарі ґрунту (на рівні 52 мм), урожай сорго з площі понад 250 га склав 34 ц/га. Такий показник дозволив забезпечити цілком високу рентабельність виробництва.

Для порівняння, той же гібрид сорго в умовах лісостепової зони на полях Рокитнянського району Київської області демонструє потенціал врожайності на рівні 10-12 т/га. У цьому районі культура була забезпечена вологістю на 100%.

За словами Бардіна, це означає, що зернове сорго має досить високу пластичність і хороший потенціал для вирощування в різних природно-кліматичних умовах.

Крім цього Бардін підкреслює, що в порівнянні з кукурудзою сорго містить на 3-4% більше протеїну, що робить його більш ефективним для виробництва корму для птахів, ВРХ і свиней.

Раніше Бардін також прогнозував, що через 3-4 роки посіви сорго в Україні виростуть з 40 тис. га до 1-3 млн га через скорочення площ під кукурудзою, яку стане вирощувати менш вигідно у зв’язку зі змінами клімату.

Згідно з підрахунками експертів компанії Pro-Consulting сорго почне приносити прибуток вже в перший рік його вирощуванні, за умови, що площа його вирощування складе не менше 300 га, посів буде здійснюватися з щільністю 12 кг/га, а 60% врожаю буде продано за кордон.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.