фото: poltava365.com

У восьмому Всеукраїнському екологічному фестивалі документального кіно «Полтава-Док» перемогу отримав фільм про борщ. Стрічка Дмитра Вовка «Борщик у глиняному горщику» завоювала головний приз в номінації «Людина та природа». 

Це – яскрава розповідь про гастрономічний фестиваль-квест, який щорічно проходить на території садиби «Лялина світлиця» в селищі Опішня Полтавської області у другу суботу серпня, починаючи з 2014 року, повідомляє pl.oblast.online.

Стрічка тривалістю 10 хв. 33 с. у супроводі етнічних мотивів передає всю атмосферу та традиції заходу. Українські господині готують борщ в печі і обов’язково у глиняному посуді, але кожна — за своїм унікальним рецептом.

Традиційно готується три страви – борщ скромний (з м’ясом), пісний та особливий — за традиціями своєї родини.

Варять і екзотичні борщі — зі щукою, карасями, грушами і навіть суницями.

На фестиваль приїзжають учасники з Полтави, Києва, Харкова, Житомира, Дніпра, Одеси, Луцька, Рівного тощо. Творче змагання проходить у двох номінаціях: «Людина та природа» і «Мистецтво жити».

До слова, стрічка «Борщик у глиняному горщику» обійшла фільми «Сім природних чудес Волині» Руслани Мельник з Луцька, «Безхатні тварини» Катерини Стрельченко з Дніпра та мультиплікацію «Подаруйте птахам чисте небо» Володимира Комара з Кременчука.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.