Bezymya 696x465
Фото: tsn.ua

Нова БіоТЕЦ, яка будується у м. Токмак (Запорізька область), зможе замістити в опалювальний сезон як мінімум 3 млн кубометрів газу, забезпечивши місто теплом та гарячою водою, повідомляє прес-служба Держенергоефективності.

За проектом електрична потужність об’єкту становитиме 8,6 МВт, теплова — 38 МВт. БіоТЕЦ працюватиме виключно на пелетах з лушпиння соняшника та соломи, а вироблене на ній тепло подаватиметься до мережі за стимулюючим тарифом.

Нагадаємо, будівництво БіоТЕЦ у Токмаці розпочалося чотири місяці тому. На даному етапі на ділянці викопано котлован та забито понад сотню паль. Подальші роботи довелося призупинити через масові протести містян.

Як повідомляли всеукраїнські ЗМІ, що місцеві жителі не підтримують будівництво БіоТЕЦ у своєму місті через загрозу погіршення загальної екологічної ситуації, близькості об’єкта до житлових будинків, двох дитячих садків та школи. Під час акції протесту 7 вересня мітингарі перекрили трасу Енергодар–Бердянськ майже на чотири години, що значно ускладнило рух транспорту та спричинило затори на невеликих ґрунтових дорогах, якими автомобілісти об’їжджали перекриту трасу.

За три тижні до перекриття дороги місцеві активісти перекривали під’їзд до об’єкту бетонними блоками.

Місцева влада та будівельник переконують, ТЕЦ не нестиме шкоди довкіллю, адже спалюватиметься на ній лише біопаливо. При цьому мешканці будуть щонайменше на 10% платити менше грошей за гарячу воду, яка буде в надлишку через особливості роботи станції, та отримають нові робочі місця.

Проте активісти вимагають від влади розірвання договору оренди земельної ділянки з забудівельником та перенесення будівництва на іншу ділянку.

Наприкінці квітня 2018 року в Токмаку ввели в експлуатацію першу чергу найбільшої в Україні сонячної електростанції «Тоkmak Solar Energy».

Раніше повідомлялося, що три українських міста, Житомир, Кам’янець-Подільський та Чортків, взяли на себе зобов’язання поступово перевести свою енергосистему на 100% відновлювані джерела енергії.