Через напад на знімальну групу, яка готує розслідування про діяльність компанії “НІБУЛОН”, колектив “Стоп корупції” підготував серію звернень в українські та закордонні правозахисні організації, повідомляє РБК.

Відповідні листи було направлено в парламентський комітет з питань свободи слова та інформаційної політики, Національнк спілок журналістів України, міжнародні організації “Репортери без кордонів” і Amnesty International.

У своїх зверненнях колектив “Стоп корупції” вказав на неприпустимість перешкоджання законній професійній діяльності журналістів і висловив упевненість, що всі особи, причетні до нападу на знімальну групу, будуть знайдені і покарані.

Напад на знімальну групу “Стоп корупції” відбувся в селі Лідіївка Миколаївської області, в якому розташована одна з філій компанії “НІБУЛОН”, що належить аграрним бізнесменам Вадатурським.

Предметом розслідування повинні були стати можливі порушення з боку “НІБУЛОНа” при розпаюванні землі в Миколаївській області. Раніше до журналістів програми звернулися місцеві жителі із скаргою на те, що “НІБУЛОН” відбирає у них землю.

“Після спроб взяти інтерв’ю у [керівника філії] Дмитра Шейко журналіст Христина Кришиха зіткнулася з агресивною реакцією людини, яка уникала запитань, а потім застосувала до журналіста та оператора заходи фізичного насильства. Також слід зазначити, що оператору Олександру Полодюку пошкодили камеру і телефон”, — йдеться у зверненні.

Після того як викликана поліція зафіксувала факт нападу на журналістів, на знімальну групу напали кілька десятків людей, які, очевидно, були викликані керівником філії. В результаті знімальна група і поліція протягом 8 годин залишалися заблокованими і не могли продовжувати свою роботу.

Компанія “НІБУЛОН” належить родині миколаївських аграрних бізнесменів Вадатурських. Генеральний директор компанії — Олексій Вадатурський. Його син Андрій Вадатурський — народний депутат України.

Раніше в розслідуванні “Кредитні таємниці НІБУЛОНа” журналісти “Стоп корупції” розповіли про використання “НІБУЛОНом” можливих схем з ухилення від сплати податків у повному обсязі та постійному залученні нових кредитів для виплати попередніх позик.

Також журналісти “Стоп корупції” знайшли нерухомість у швейцарському місті Невшатель, яка, на їх думку, може належати родині Вадатурських.

Для перевірки інформації про можливу наявність у сім’ї Вадатурських виду на проживання в Швейцарії журналісти проекту направили серію запитів в міграційну службу Швейцарії та посольство Швейцарії в Україні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.