За вісім місяців з початку року Україна експортувала шоколадних виробів на $101 млн, тоді як за аналогічний період роком раніше — на $150 млн.

Проте якщо у 2017-му основними покупцями українського шоколаду були Казахстан, Білорусія та Молдова, то тепер список лідерів очолили США. На цю країну довелося майже 14% загального українського експорту. Ще 12% шоколаду імпортував Казахстан, 9% — Білорусь.

Щодо категорії кондитерських виробів, то за них на експорті виручили менше — $86 млн, повідомляє Рада з питань експорту продовольства (UFEB).

Основним напрямком постачань став Казахстан з часткою 13%, який купує переважно український білий шоколад та карамель. Ще 12% (переважно мармелад та карамель льодяникову) імпортувала Білорусь. Закриває трійку лідерів Польща, якій теж прийшлись до смаку льодяники та білий шоколад.

Загалом у січні-серпні 2018 року Україна продала на зовнішні ринки 55 тис. т кондитерських виробів, що на 7% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Хлібобулочні вироби вітчизняного виробництва купують фактично ті ж самі гравці, зазначають в UFEB. Понад 16% від всього експорту доводиться на Білорусь. Ця країна купує сухе печиво з начинкою та печиво солодке, бісквітні рулети тощо.

Вафлі, печиво та круасани Україна продає Молдові (майже 10% загального експорту). Ще 9% зовнішніх поставок хлібобулочних виробів доводиться на Казахстан. У цьому напрямку найкраще продається сухе печиво та вафлі.

Нагадаємо, раніше AgroDay писав, що за перше півріччя 2018 року Україна на 89,4% збільшила експорт солодощів до ЄС порівняно з минулим роком. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.