Британські фермери критикують правила Brexit, за якими Великобританія видаватиме всього 2500 віз для іноземних сільгоспробітників на рік. Про це повідомляє The Guardian.

Аграрії заявляють, що вони потребують мінімум 60 000 збирачів овочів і фруктів щорічно, більшість з яких прибуває зі Східної Європи.

Фермери і садівники вже зараз стикаються з нестачею робочої сили. Вони бояться, що після виходу Великобританії з ЄС більша частина врожаю просто згниє на полях.

«Для того, щоб підтримувати нашу фруктову промисловість на належному рівні, нам вже зараз необхідні 10 000 сезонних робітників. Пропозиція в цьому році збільшилася на 4%, а робоча сила скорочується», — каже Нік Марстон, голова асоціації British Summer Fruits.

Марстон ставить за приклад Німеччину, яка впоралася з нестачею робочої сили в садах і на полях, видавши цього року 60 000 робочих віз для українців.

Його думку розділила Алі Каппер, яка є головою Ради садівництва і картоплі Національної спілки фермерів і головою групи виробників яблук і груш. Вона каже, що в 2021 році Британія потребуватиме 11 500 сезонних робітників на рік, тому що врожай весь час збільшується.

Поки в рамках експериментальної програми із впровадження майбутніх правил Brexit, робітники з країн, що не входять до ЄС, матимуть право працювати на території Великобританії не більше 6 місяців. При тому, що фермерам вони необхідні протягом всього року через бум в овочевому та фруктово-ягідному секторі.

Майкл Гоув, міністр з питань навколишнього середовища Великобританії, обіцяв дослухався до «потужних аргументів» фермерів та знайти рішення, яке допоможе підтримувати продуктивність ферм на належному рівні.

До слова, вирощування фруктів та ягід є однією з небагатьох областей, в яких Великобританія повністю самодостатня. Самостійно виробляючи та споживаючи малину й полуницю, британці щороку кладуть до казни країни близько 2 млрд фунтів стерлінгів.

Як ми раніше писали, Україна сама страждає від нестачі робочих рук на фермах. Тому держава щорічно витрачатиме мільярд гривень, щоб утримати вітчизняних сільгоспробочих від трудової міграції.