Судячи з темпів закупівлі насіння озимих культур, цієї осені аграрії збільшать посіви під пшеницею. Також тенденцію до зростання продовжить озимий ріпак. Про це свідчать оцінки Сюзанни Григоренко, виконавчого директора Насіннєвої асоціації України, пише Agravery.

«По озимій пшениці збільшення на 5-10%, відповідно зростають товарні посіви, — зазначає Григоренко. — Впливає те, що ціна на товарну пшеницю суттєво зросла у зв’язку з меншим валом, плюс в країнах Європи спостерігається найбільша за останні 40 років посуха».

У випадку озимого ріпаку стимулом сіяти для аграріїв виступає висока рентабельність та сприятливі погодні умови.

Олена Штановська, менеджер «ДСВ-Україна», додає, що у 2018 році маржинальність ріпаку сягнула 43,6%. А перспективи на 2018/19 маркетинговий сезон виглядають ще оптимістичніше.

Водночас очікується, що площі під озимим ячменем залишаться більш-менш стабільними — близько 1 млн га.

«Площі під житом зменшаться на чверть. Це пов’язано з тим, що ціна на нього не зростає і становить всього 3500-3700 грн/т, тоді як на пшеницю — понад 6100 грн, ячмінь – на рівні 6500 грн», — ділиться також прогнозами Євген Станько із «КВС-Україна».

Він також зазначає, що для ріпаку на час нинішньої посівної склалися ідеальні погодні умови: дощі почались ще на початку посіву і тривали до кінця липня. Зараз ріпаку вже відсіяли 1 млн га.

До слова, за даними Мінагрополітики, станом на початок тижня до осінньої посівної в Україні приступило 19 областей. Посіяно 225 тис. га (4% від прогнозу) озимої пшениці та тритикале, 5 тис. га (4%) жита, 6 тис. га (1%) озимого ячменю.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.