Обсяг поставок фруктової продукції з України в Польщу лише за два роки зріс удвічі, повідомляє EastFruit. Таких темпів приросту не демонструє більше жоден із постачальників.

У сезоні 2017/18 років (червень-травень) Україна експортувала до Польщі свіжі та перероблені фрукти, ягоди й горіхи на суму $56 млн. Наша держава ввійшла в десятку найбільших постачальників фруктів та ягід на ринок Польщі на рівні з такими країнами як Нідерланди, Іспанія, Німеччина, Італія, Еквадор, Туреччина, Бельгія, Португалія та Греція, і обійшла за обсягами таких провідних світових експортерів плодоовочевої продукції як Франція і Чилі.

Основним товаром, який Україна поставляє в Польщу, є заморожені ягоди. Перш за все, це – малина, а також дикоросла чорниця, культурна лохина, ожина і полуниця. Питома вага цієї категорії в поставках складала близько 69%. Також у минулому сезоні різко зріс експорт у Польщу слив та інших кісточкових.

Деякі з ягід стають сировиною для польських заморозчиків, які знаходяться поблизу кордону з Україною. Після цього продукцію реекспортують в інші країни світу вже як польську.

Негативна тенденція у постачанні була лише по кавунах та динях. Це частково пов’язано з минулорічним дефіцитом продукції на внутрішньому ринку, що виник внаслідок надто короткого сезону і вибуху внутрішнього споживання. Однак уже в цьому сезоні можливе відновлення експорту.

Найбільш цікавим є постачання 58 тонн яблук. Наші виробники нарешті усвідомили, що можуть конкурувати з Польщею на цьому ринку не тільки за ціною, але і за якістю.

Федір Рибалко, керівник Української плодоовочевої асоціації прогнозує, що в сезон 2018/19 року поставки фруктів із України на польський ринок продовжать свій ріст. Першочергово збільшиться експорт заморожених ягід, а також свіжих ягід, кавунів, динь і тих же яблук, незважаючи на рекордний урожай фрукта в Польщі.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україна наростила експорт ягід і фруктів на 80% завдяки шоковій заморозці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.