Замість Польщі, Німеччини і Франції українським аграріям потрібно дивитися в бік Судану, Ефіопії та Сомалі, вважає Хазем Сакер, старший трейдер Promising International Trading Co. DMCC з Об’єднаних Арабських Еміратів.

Цю його тезу на конференції Grain Ukraine 2018 опублікував Latifundist.

Східне узбережжя Африки, включаючи вищезгадані країни, а ще Кенії і Джібуті, він вважає на сьогодні найбільш перспективним напрямком для експорту зернових з Причорномор’я.

Там живуть 212 млн осіб, і цей показник до 2024 року подвоїться, аргументує Сакер. Названі країни не тільки з самим динамічним зростанням населення в світі, як, наприклад, в Уганді, але і з дефіцитом власних зернових, постійним скороченням орних земель через велику спеку.

Крім того, там не проблема знайти надійного англомовного партнера та відкрити представництво. Правда, експерти попереджають і про ризики: високу корумпованість, погану інфраструктуру, фінансову нестабільність.

Досі Україна широко розвивала торговельні відносини тільки з Єгиптом, наголошує Олег Левченко, генеральний директор GrainCorp Ukraine LLC, але зараз кращі розклади для українських виробників відкриваються в Бангладеші, Індонезії, на Філіппінах.

Наприклад, філіппінці нарощують імпорт зернових на 1,5 млн т щорічно.

Хоча Україна поки що не забезпечує обсягу зерна, як у Росії, щоб вийти на ринки третіх країн, проте вона дає низьку ціну плюс пропонує більш комфортні для індонезійців і філіппінців, ніж у РФ, фітосанітарні стандарти.

Європа — це нудно для українського аграрія, вважає Іванна Доріченко, керуючий директор Tradaide. Мовляв, Україна намагається вийти на ринок, на якому і так вже є все своє.

Не варто очікувати від Європи великих прибутків і заробітку, впевнена експерт, а в Африці і Азії українцям ментально працювати звичніше.

«Уявіть собі азіатського і європейського менеджерів, які намагаються про щось домовитися… Посадіть між ними українця — і все вийде, — наводить алегорію Доріченко. — Ми вже навчилися у західних колег, але у нас завжди була транскультурна ментальність і розуміння ходового на цих ринках принципу: «Він — мій друг, він був у моєму будинку, я буду робити з ним бізнес».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.