Державна компанія «Аграрний фонд» здійснила закупівлю мінеральних добрив на суму 3 млрд грн у підприємств компанії Ostchem Дмитра Фірташа, повідомляє «БізнесЦензор», посилаючись на власне джерело на ринку добрив.

Сума здійсненої у поточному році закупівлі, за словами джерела, в два рази перевищує суму закупівлі минулого року.

Також джерело повідомило, що завдяки цій угоді заводи Фірташа почали встановлювати завищені ціни на азотну групу добрив. Що стосується ціни на аміачну селітру, то в прайсах підприємств Ostchem вона вже побила всі можливі рекорди і зараз становить 10,5 тис. грн за тонну.

На запит видання про ціну придбаних добрив, їх обсягу та суму угоди, який був відправлений 30 серпня, «Аграрний фонд» так і не відповів.

Нагадаємо, в 2017 році ПАТ «Аграрний фонд» придбав у підприємств Фірташа близько 258 тис. тонн мінеральних добрив на суму 1,6 млрд грн.

Тоді Андрій Радченко, голова правління ПАТ «Аграрний фонд» повідомив, що завдяки їх покупці на 1,6 млрд, вкладенням власника на таку ж суму і закупівлі добрив дистриб’юторами на 1 млрд грн, вдалося відновити роботу підприємств хімічної промисловості черкаського і рівненського «Азоту», які входять до складу Ostchem.