2 Rgshaployu

Антимонопольний комітет України оштрафував виробника вершкового лікеру «O’DAILYS Original» компанію «Котнар-М» на 978,4 тис. грн. В тому числі, 298,4 тис. грн штрафу «Котнар-М» отримала за копіювання етикетки ірландського лікеру «Baileys», решту – за надання недостовірної інформації, йдеться в повідомленні регулятора.

Зазначається, що раніше до українського органу звернулася «R & A Bailey & Co», що виготовляє в Ірландії кремові лікери «Baileys». Компанія скаржилася, що «Котнар» використовує схожі етикетки та назву при виробництві свого продукту.

Qsgfd

Bejlis 1024x640

Для встановлення фактичних обставин комітет запросив інформацію в українського виробника, проте отримав її з запізненням і не в повному обсязі. В червні дії «Котнар» були визнані регулятором такими, що тягнуть за собою відповідальність за статею 52 Закону України «Про економічну конкуренцію» – штраф майже на 300 тис. грн.

При цьому  АМКУ заявляє, що компанія вдалась до маніпуляцій та протизаконних дій, надавши неіснуючу копію рішення Берегівського райсуду Закарпатської області від 17.08.2017 у справі № 297/2327/17.

У ньому вказувалося, що «Контар» ніби-то отримала права на картини «Мечты Закарпатья» та «Прелюдия Закарпатья», які використовуються на етикетці лікеру «O’DAILYS Original». Автор картин — Михайло Бонь.

Однак таке рішення у Єдиному реєстрі судових рішень відсутнє. В самому суді підтвердили, що вказаний номер присвоєно зовсім іншій справі.

За порушення «Котнар» отримала ще 680 тис. грн штрафу, а факт підробки судового рішення далі розглядатимуть правоохоронні органи.