Judges In Wigs 696x464

Компанія Samoran Investments Limited (Британські Віргінські острови), яка є співвласником датської Best Grain До/S (Данія), 4 вересня 2018 року подала позов до акціонерів ТОВ «Росток-Холдинг» Віктора Купавцева і Віктора Киянівського за звинуваченням у шахрайстві.

Про це повідомляють «Факти ICTV» з посиланням на юриста Костянтина Лікарчука, який представляє інтереси Samoran Investments Limited.

«Віктор Купавцев, будучи співвласником і операційним керуючим датської компанії Best Grain До/S, вивів шахрайським шляхом грошові кошти через підконтрольну йому компанію SIA Latexport, — розповідає він. — І з їх допомогою і за сприяння свого партнера в агропромисловому бізнесі Віктора Киянівського створив у 2010 році «Росток-Холдинг».

За словами Лікарчука, протягом кількох років велися переговори, в результаті яких співакціонерам датської компанії повинні були передати 25% акцій «Росток-Холдинг». Цей пакет акцій і повне повернення виведених коштів були обговорені в умовах мирного врегулювання конфлікту.

Це обіцянка не була виконана. «Тепер позивач хоче повернути гроші, які були виведені Купавцевим і Киянівським шахрайським способом з Best Grain», — зазначив Лікарчук, додавши, що загальна сума претензій складає понад $20 млн.

Представник Samoran Investments Limited підкреслив, що спір поки носить комерційний характер і пройде в юрисдикції Британських Віргінських островів.

«Це те ж саме, що й англійські суди», — констатує Лікарчук. При цьому він допускає, що «судова тяганина, якщо позов буде задоволений, може привести до розформування «Росток-Холдинг», оскільки компанія не зможе обслуговувати свій кредитний портфель у банків, загальна сума якого оцінюється в $20-30 млн».

Як раніше писали ЗМІ, з 2015 року чистий прибуток «Росток-Холдингу» постійно знижується. Тоді цей показник становив $12,8 млн, в 2016-му скоротився на чверть, до $9,3 млн, а в 2017-му і зовсім впав більш ніж в 2 рази, до $4,7 млн. Рентабельність по EBITDA в минулому році впала в 2 рази, з 51% до 26%.

Нагадаємо, що раніше Купавцев і Киянівський конфліктували з БТА банком через кредит в $35 млн. Скориставшись проблемами головного банку в Казахстані, вони під загрозою виведення активів та банкрутства своїх компаній-позичальників змусили українську дочку БТА банку дисконтувати борг на $17-19 млн.

ТОВ «Росток-Холдинг» — вертикально-інтегрована агропромислова група, створена у 2010 році і спеціалізується на вирощуванні і реалізації зернових культур, а також виробництву і продажу молока. Під контролем групи близько 60 тис. га. У групу також входять 5 тваринницьких ферм, 3 елеваторні комплекси та ряд торгових компаній.

Купавцев через офшорну компанію контролює 49% Best Grain До/S.