В Італії на 30 га органічних груш заробляють, як на 900 га пшениці. Про це свідчить досвід господарства «Cab Massari in Conselice», яке вирощує органічні фрукти з застосуванням сіток, повідомляє Freshplaza.

Загалом «Cab» господарює на площі 2400 га, з них під садами – 600 га.

2

Раніше підприємство чимало коштів витрачало на засоби захисту рослин від шкідників, особливо на боротьбу з коричневим мармуровим клопом.

Нині близько двадцяти гектарів покривають захисним мереживом, і ця площа зростає, оскільки затрати невисокі, а ефективність висока.

3-1

В садах вирощують сорти Abate, Kaiser, William, Conference, Packham. Органічні груші продають на 1,30 євро за кг. Господарі отримують урожай, як з традиційного фруктового саду.

4

У господарстві підрахували: гектар обходиться в €10 тис. Це – придбання сіток і оплата праці за установку. Той, хто спроможний власними силами облаштувати сад, може заощадити на робочій силі. Насправді це зовсім нескладно, переконують у «Cab Massari in Conselice».

5-1

Під час збирання урожаю можна використовувати візки, які мають механізм, що опускає і піднімає сітку, коли це потрібно.

6

«Ми виробляємо органічні груші протягом 20 років. Спочатку було дуже складно, адже їхня продуктивність була низькою», – говорять аграрії.

Також додають, що органіка вимагає збалансованого мікросередовища, а здійснювати біологічний контроль ефективніше саме у сітках.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що вирощувати горіховий сад стає ефективно на площі від 50 гектарів.