Близько 48% експорту в офшорні зони з України припадає на зерно, жири, рослинні масла і продукти переробки аграрної сировини, свідчить дослідження YouControl.

За даними ресурсу, на цю групу товарів припадає 57% вивозу українського сировини в офшори. Дослідження також показує, що експорт з України в країни і території з нульовим оподаткуванням виріс в першому півріччі 2018 року на 20 %, а імпорт — на 40 %.

News Offshor Export Infograf 4 Ua

«Експорт з України в офшори або навпаки може відображати реальні поставки товарів, так і бути елементом ланцюжка «схемних» торгово-фінансових операцій, — підкреслює Роман Корнилюк, фінансовий аналітик YouControl. — Останні спрямовані на мінімізацію оподаткування та приховування інформації про фактичної валютної виручки».

Щорічно в офшори сягає 100-300 млрд грн. Для порівняння: за даними Boston Consulting Group, там ховається 10-13% світового ВВП, або понад $10 трлн.

До речі, з 79 країн і територій з безподатковим режимом Україна уклала торгові відносини тільки з 32.

News Offshor Export Infograf 2 Ua

Пік торгівлі з офшорами припав на 2011-2012 роки, потім вона пішла на спад і знову різко злетіла в 2017-м.

За популярністю вивезення з України в офшорні зони після зерна (24,6%), чорних металів (23,1%) та олії з жирами (9,1%)  йдуть насіння і плоди олійних (6,7%), цукор та кондитерські вироби (3,7%), молоко, молочні продукти, яйця та мед (3,3%).

І тільки за харчовими продуктами за зменшенням йдуть продукти машинобудування, вироби з чорних металів і м’ясо.