За рік на Вінничині з’явиться новий завод з переробки кукурудзи на борошно та крупу. Його, за підтримки іспанської ГК «Дакса», збудує американська компанія «Бунге». Про це повідомив Валерій Коровій, голова Вінницької облдержадміністрації (ОДА), передає «Укрінформ».

За його словами, переговори з приводу будівництва завершено, а у с. Демківка Тростянецького району під завод виділено земельну ділянку площею близько 3 га. Потужність майбутнього заводу становитиме 100 тис. т/рік, а прогнозовані інвестиції в будівництво — $14 млн.

Роботи з будівництва об’єкту буде розпочато вже у четвертому кварталі 2018 року, а за 14 місяців, у четвертому кварталі 2019 року, завод планують ввести в експлуатацію.

Його потужності дозволятимуть переробляти 300 т/день або 100 тис. т/рік. 80% продукції, виробленої на заводі йтиме на експорт.

Крім того, у підприємства будуть власні потужності для зберігання 8,4 тис. т кукурудзи, 0,9 тис. т побічних продуктів та 1 тис. т основних продуктів.

Коровій також підкреслив, що для виготовлення кукурудзяного борошна, у регіоні мають розпочати вирощування спеціального насіння. Для того, щоб кукурудза від місцевих виробників відповідала необхідним вимогам, ОДА планує тісно з ними співпрацювати.

Раніше повідомлялося, що при інвестиціях $1,8 млн у будівництво заводу з переробки кукурудзи на крупу та борошно потужністю 150 т/добу, його можна окупити менше, ніж за три роки, а вже через п’ять років — кошти інвестора подвоюються.

Як ми вже писали, “Бунге” — найбільша та найстаріша корпорація на світовому ринку з багатою історією.