20180606_120016-800x445-696x387
фото: vesti.dp.ua

Фермер В’ячеслав Кантур посадив першу плантацію ківі в Черкаській області. У 2021-2022 роках він планує зібрати перші тонни урожаю, повідомляють «Вісті Придніпров’я».

Аграрій обрав ягоду через те, що її вигідніше вирощувати, ніж яблука, персики чи суниці. За його словами, при плановому врожаї в 35-40 т/га і стійкому збуті, це дуже прибутковий вид сільськогосподарського бізнесу. Також ківі потребує адекватних стартових капіталовкладень.

Перші саджанці аграрій придбав 2015 року на Закарпатті, у біолога Генріха Стратона, який селекціонував екзотичну ягоду, зробивши морозостійкий сорт, що здатен рости і плодоносити по всій Україні.

«Однак через брак досвіду в вирощуванні майже вся стартова партія – 105 рослин авторського сорту «Карпат Стратона Валентайн» – пропала», – розповів він.

Улітку 2017 року на заміну аграрій отримав ще 50 рослин безкоштовно.

«Я їх посадив уже належним чином, згідно з усіма рекомендаціями. Вони прийнялися і всі пережили минулу зиму», – зазначив Кантур.

Навесні 2018 року закупив понад 500 саджанців і засадив півгектара землі. Чоловік додав, що це лише перший крок до створення промислової плантації ківі в Україні та й, напевно, й у всій Європі на такій широті. Так близько до півночі ніде подібних плантацій не існує.

«Я не збираюсь зупинятися і планую посадити ще три-чотири гектари наступної весни», – повідомив експериментатор.

А ще додав, що рослині перші 20-30 років життя не страшні природні шкідники. Це дає можливість взагалі не використовувати ніякої хімії під час вирощування і отримувати екологічно чистий продукт.

«За такою продукцією у Європі черга буде вишиковуватися і ціна у валюті буде високою», – спрогнозував фермер.

Україна завозить і споживає у рік понад 10 тис. т ківі. А з переробкою ківі: соки, джеми, компоти, наповнювачі до цукерок і морозива наш споживач практично не знайомий.

«Тож проблем із збутом я взагалі не бачу», – підсумував Кантур.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що французи вирощують під Одесою міні-ківі для німецького ринку.