Yabloki Renet Semerenko Opisanie Sorta Kalorijnost I Vyrashchivanie 12 696x464
Фото: Eda-land

За перші два місяці від старту нового сезону (липень-серпень) Україна збільшила експорт яблук відразу в 3,7 рази. Протягом цього періоду на зовнішні ринки продано 3,3 тис. т фруктів, за які вдалося виручити $940 тис.

Для порівняння, в липні-серпні 2017 року експортна виручка склала $139 тис., а продано було лише 480 т, повідомляє Українська плодоовочева асоціація (УПОА).

Переважно зараз експортують сорт Гала, який почав дозрівати ще в середині серпня.

В липні крім яблук літніх сортів також продали чимало залишків торішнього врожаю. При цьому завдяки високій якості яблук виробники змогли отримати кращу ціну.

В асоціації очікують, що в сезоні 2018/19 років експорт подвоїться та сягне 80-90 тис. т. І врожаю в цьому році буде стільки, що цей обсяг можна би було подвоїти ще раз. Проте здійснити це складно: сортовий асортимент в Україні більше відповідає потребам російського ринку та інших країн колишнього СРСР, ніж новоосвоєних ринків.

Окрім того, вітчизняні садівники недооснащені сучасними сортувальними лініями. Їм бракує якісної упаковки для фруктів.

Скоріше за все, частина рекордного врожаю піде на переробку, вважають в УПОА. Ціни на такі яблука лишаються невисокими.

Андрій Ярмак, економіст інвестиційного відділу ФАО, називає старт яблучного сезону непоганим.

При цьому він очікує, що цьогоріч в Україні сформуються дві дуже різні ціни на яблука. Одна – досить непогана, на фрукти експортних сортів та гарної якості. Друга – надзвичайно низька, на Айдаред, Симиренко та інші «невиїздні» сорти, а також на фрукти невисокої якості.