Silhouette drunk men fights while holding a bottle of beer

Семеро депутатів від партій БПП, Радикальна партія та Самопоміч внесли у Верховну раду законопроект, що посилює відповідальність за продаж вина, пива й цигарок неповнолітнім.

Законодавці хочуть значно збільшити штрафи для магазинів, які відпускають тютюн і спиртне підліткам, та ввести адміністративну відповідальність для людей, які допомагають неповнолітнім купити сигарети і будь-які алкогольні напої.

Продаж спиртних напоїв і тютюнових виробів депутати мають намір заборонити в будь-яких торгових точках, розташованих ближче ніж 200 м від дитсадків, шкіл, ПТУ, установ позашкільної, довузівської підготовки та спеціалізованої освіти всіх форм власності, якщо площа магазину менше 40 кв м.

Штраф за порушення цих правил торгівлі для компанії підвищиться, згідно із законопроектом від 6800 грн до 500 тис. грн. А продавець або касир, який безпосередньо продав алкоголь або сигарети, повинен буде, згідно з адміністративним кодексом, заплатити вже не від 510 грн до 1700 грн, як сьогодні, а від 17 тис. грн до 34 тис. грн.

Ті, кого викриють, що вони допомагають купити пляшку алкоголю або пачку сигарет людині, яка не досягла 18 років, за задумом законодавців, повинні бути оштрафовані на суму від 170 грн до 425 грн.

Попередні суми штрафів діють неефективно, пояснили свої наміри депутати, які подали поправки з новими нормами.

Як ми писали раніше, антитютюнові активісти і парламентарії вже лобіюють законопроект № 4030а, мета якого заборонити видиме розміщення сигарет у місцях їх продажу.