У Великобританії учені та студенти університету Плімута розробили універсального робота для збору урожаю. Він може працювати з твердими та м’якими фруктами. Його «руки» здатні збирати малину 120-130 годин на тиждень, тоді як людина – 40.

Нині диво-техніку випробовують на малині – складній для збору ягоді, потім перейдуть на більш легкі типи фруктів (цвітну капусту, помідори).

Також машину можна використовувати для збору даних, щоб управляти посівами, повідомляє agf.nl

Для захвату вона використовує своєрідні палички з м’яким матеріалом та точними датчиками. Це дозволяє подушечкам пальців правильно давити на малину, не пошкоджуючи її.

Робот вже знайшов прихильників серед аграріїв. Він оброблятиме поля для компанії «Hall Hunter Partnership», яка вирощує 14 тис. т малини, полуниці та чорниці для супермаркетів.

Розробники переконані, що ця машина – майбутнє для садівництва. Вона допоможе вирішити проблеми з браком кадрів. Також винахід, на їхню думку, може покращити якість урожаю завдяки своїй послідовності, яка знижує ризики для гігієни. А 3D-камери і датчики можуть контролювати стан урожаю постійно і в великих масштабах.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Китай запустив семирічну програму по заміні фермерів роботами.