П’ять ферм Каліфорнії поселили у себе сов для боротьби з гризунами, повідомляє The Western IPM Center.

На виноградниках компанії Matchbook Wine Company, що на півночі від Сакраменто, господарі облаштували 40 гнізд для сипух у вигляді ящиків з соломою. Там сови висиджують пташенят і повертаються туди ж після полювання.

«В кожному гнізді підростає від трьох до семи совенят. Кожен день «батьки» згодовують їм по кілька гризунів, — розповідає Сара Крос, доцент з екологічних досліджень в Державному університеті Сакраменто. — Іноді ми знаходимо коробки, де дорослі сови ховають по півдюжини ховрахів про запас, турбуючись про те, щоб потомство не залишилося голодним».

Група студентів з Каліфорнійського університету в Девісі та Сакраменто на чолі з Крос, відстежують, де саме полюють сови. Для цього на дорослих птахів надягають маленькі рюкзачки з GPS-навігаторами, які записують переміщення кожного птаха.

Знаючи, де сови полюють, дослідники допомагають фермерам скласти карту, де сови знищують найбільше гризунів.

Потім в зазначених місцях розміщують гнізда для сипух та приманки для гризунів.

В майбутньому фермери планують повністю відмовитися від хімічних речовин для боротьби зі шкідниками, тому що ці хімікати (родентициди) вбивають тварину не відразу, й сова може отруїтися, з’ївши ще живого ховраха або мишу.

«Поки родентициди ще необхідні, ми досліджуємо, як їх потрібно використовувати без шкоди для сов. Адже ці прекрасні птахи — ідеальні помічники в сільському господарстві », — каже Крос.

Таким чином, фахівці планують збільшити кількість місць проживання не тільки для сипух, але і для яструбів та інших хижих птахів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...