Українські виробники алкогольної продукції, що випускають напої під назвою «коньяк України» пообіцяли відмовитися від цієї назви у період до кінця 2025 року щойно придумають для своєї продукції нову та тим самим виконають одну з вимог Угоди про асоціацію з ЄС, передає «Європейська правда».

На сьогоднішній день вони спільно з фахівцями проекту ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні» уже почали роботу над пошуком підходящої назви для своєї продукції та введенням її в обіг.

Проте українські виробники хвилюються через критику оновлених Правил виробництва коньяків України з боку Євросоюзу і вважають, що вона може посприяти блокуванню ключової їх норми – встановлення мінімальної частки спиртів вітчизняного виробництва для брендування продукції, як «коньяк України». Тим більше, що така вимога не суперечить Угоді.

У спільному коментарі виробників коньячної продукції зазначається: як би не довелося перейменувати «коньяк України», він має містити українську сировину, як і в будь-якій виноробній країні світу. Крім того, якщо його назву зареєструють як «географічного зазначення», української сировини у складі має бути не меншим за 85%.

Нагадаємо, згідно з Угодою про Асоціацію з ЄС українські виробники мають відмовитися від використання ряду географічних найменувань, що зарезервовані за конкретними країнами Євросоюзу до кінця 2025 року. При цьому Міністерство агрополітики видало наказ, що цьому суперечить. Зокрема, з нього можна зробити висновок, що назва «коньяк України» використовуватиметься українськими виробниками і після 2025 року. Про Угоду в документі не йдеться взагалі. Міністерство пояснило це тим, що документ змінять щойно буде обрана назва для української продукції.