Ефективний горіховий сад починається від 50-60 гектарів. Такими оцінками поділився Павло Тулба, голова кооперативу «Горіх Причорномор’я», пише «Агро-Юг».

Спеціаліст пояснює, що існує мінімальний набір техніки, яку необхідно придбати, в тому числі, легкий і важкий трактор. Потрібно найняти агронома, огородити насадження, пробурити свердловини, провести електрику і багато інших робіт.

На 10 гектарах нести всі ці витрати неефективно. Адже їх розмір буде однаковим, а кількість виробленої продукції – набагато меншою.

Тулба розповідає, що за п’ять років, наприклад, в змішаний горіховий сад знадобитися вкласти близько $25 тис. у розрахунку на гектар.

Разом з тим, за оцінками аналітичної компанії Pro-Consulting, рентабельність інвестицій в горіховий бізнес становить 180%. Ефективність інвестицій у переробку ще більш висока – на кожен долар повертається три.

Тому українські фермери останнім часом стали більше приділяти увагу горіхам. Наприклад, торік горіхових садів висадили в рази більше, ніж яблуневих і грушевих.

А в 2018 році до переваг горіхівництва додалася державна компенсація 80% вартості саджанців при закладанні нових садів. За даними Міністерства аграрної політики і продовольства, за програмою вже відшкодували 20 млн грн або приблизно 28 тис. грн у перерахунку на гектар насаджень.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.