Терміни початку осінньої посівної поточного року будуть більш пізніми через погодні умови. Повітряно-грунтова посуха не дозволяє провести аграріям посів озимих культур у звичний для них період, повідомляє УНН з посиланням на дані відділу агрометеорології Українського гідрометцентру.

Зокрема, у більш пізню пору до посіву приступлять аграрії північних та східних областей. Тут прогнозують оптимальні для початку посівної умови на кінець вересня — жовтень. Аграрії південних областей почнуть сіяти озимі у ще більш пізні терміни. В останні роки, залежно від погодних умов, тут починали посів у жовтні — листопаді, а іноді навіть на початку грудня.

За словами метеорологів, зараз склалася нестандартна ситуація для південних областей України. Від початку квітня вони страждали від засухи, а зараз випала значна кількість опадів, від яких буде не тільки користь.

Пояснення цьому — циклон, який зазвичай стоїть над Кримом, зараз впливає на погоду в Україні в цілому і на південні області зокрема. Хоча, за прогнозами фахівців, на північні та східні регіони його вологи не вистачить.

Через 3-4 дні циклон втрачатиме свою активність і рушить на захід України, але так і не досягне Харківської та Сумської областей.

Нагадаємо, за даними Міністерства аграрної політика та продовольства, осіння посівна уже стартувала у 14 областях України, проте від прогнозованих 7,2 млн га озимими зерновими засіяли усього 90 тис. га, що становить 1%.

Так само лише 1% до прогнозу посіяно тритикале (88 тис. га при прогнозі у 6,2 млн га), усього 1 тис. га з 147 тис. прогнозованих посіяно жита та 1 тис. га з 872 тис. — ячменю озимого.

При цьому озимий ріпак посіяли уже на 85% від прогнозованої площі: 755 тис. га з прогнозованих 888 тис.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.