Якщо хтось з українців надумає купувати овочі для консервації сьогодні — у що їм це обійдеться, AgroDay вирішив проаналізувати з допомогою ресурсу Shuvar.

Співвітчизники, які роблять запаси на зиму, щосили закуповують продукти, розуміючи, що вже через місяць пропозиція почне падати, а свіжі продукти дорожчати, кажуть експерти.

Якщо порівняти «індекс закатки» цього та минулого року, то на сьогодні на рівні оптової ціни 7 вересня 2017 року залишилися баклажани (7.80 грн), кабачки (5,8 грн), цвітна капуста (17,5 грн), біла і червона квасоля (32,5 грн), спаржева квасоля (25 грн), кукурудза (3 грн), огірки (12,5 грн), помідори черрі (47,5 грн) і часник (26,5 грн).

А ось печериці (сьогодні ціна — 35 грн) подорожчали на 5 грн і помідори сливка (8,2 грн) — на 2 грн. Зате жовтий солодкий перець (20 грн) подешевшав на 6 грн і червоний (18,5 грн) — на 5 грн.

Однак солодкий перець в першій половині сезону довго тримався на рівні в середньому 9% вище попереднього літа. Цвітна капуста теж злітала в ціні, але потім, як і перець, впала.

Зате кабачки, баклажани та огірки, в середньому, продавалися дешевше минулого літа, відповідно на 4%, 16% і 7%.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.