В Україні у 2019 році удвічі зменшаться посіви гречки, а порівняно з 2017 роком — майже в п’ять разів, прогнозують аналітики Всеукраїнської аграрної ради (ВАР).

Площі під цією поки ще популярною в країні культурою скоротяться з 100 тис. га до 40-50 тис. га через сильне зростання імпорту російської гречаної крупи, пояснюють фахівці ВАР.

При цьому продукт, який завозиться з РФ, не відповідає відразу кільком українським державним стандартам, впевнений член ВАР Микола Малієнко, директор господарства «Перемога» в Київській області.

Якщо не змінити ситуацію, то посіви гречки будуть невблаганно скорочуватися, додає він.

Росія продає Україні неякісну крупу за демпінговими цінами нижче собівартості вітчизняної. Логічно, що українські компанії відмовляються вирощувати нерентабельний культуру.

Однак внутрішній попит на гречку в 2017/2018 році виріс майже на 20 %. Цей ріст забезпечує імпорт. Як ми писали раніше, Україна за результатами маркетингового року одержала із зовнішніх ринків 830 т гречки, або на 20% більше, ніж у попередньому сезоні.

Причому 55% цього імпорту забезпечив Казахстан, а не Росія, на яку припало 40 %. Втім, російська гречка успішно продається навіть в Японії, досягаючи там вартості $8 за пачку.