Компанія Bayer відкрила завод з виробництва насіння в с. Почуйки Житомирської області. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив Президент України Петро Порошенко.

Будівництво заводу розпочалося ще в 2014 році, а обсяг вкладених інвестицій склав $200 млн. Зараз насіннєвий завод забезпечить постійною роботою 85 співробітників і сезонною – ще 220.

Тут будуть виготовляти високоякісне насіння кукурудзи, яке на сортувальній лінії розділятиметься відразу на 5 фракцій. Продукція відповідатиме міжнародним стандартам.

Зазначимо, що будівництвом об’єкта займалася компанія “Монсанто”, яку у грудні 2016 року придбав німецький хімічний концерн за $66 млрд.

Ділянку в Почуйках для спорудження заводу разом з майновим комплексом компанія свого часу придбала у «Ерідон» – українського дистриб’ютора насіння та засобів захисту рослин.

Як повідомляють в Державній архітектурно-будівельній інспекції, будівництво заводу було завершено ще в лютому цього року, на серпень планувався тестовий запуск, а на вересень – вже повноцінна робота об’єкта.

4e4f02e6 3c63 4dc6 A731 Dd28f7e59e42
Фото: Facebook

Завод оснащений обладнанням німецької компанії Petkus, має високий рівень комп’ютеризації і автоматизації виробничих процесів. Площа комплексу становить 7,1 тис. кв. м.

Потужність виробництва спочатку складе близько 375 тис. посівних одиниць в рік.