Фермери Аджарії (Грузія) закуплять 48 тис. кг посадкового часнику сорту «Любаша» в українських фермерів. Також в Україні вони придбають необхідні комбіновані, азотні і біодобрива та засоби захисту для цієї культури.

Про це заявив Георгій Барамідзе, менеджер проектів Центру управління агропроектами Міністерства сільського господарства Аджарії, передає EastFruit.

За його словами, посадковий матеріал з України буде придбаний у рамках проекту, який передбачає, що 70% його вартості покриває держава, а решту 30% — фермери.

Посадковий часник з України буде відправлений аджарським фермерам у середині вересня, його посадка передбачена на площі 32 га, і на 30 з них вже зараз надійшли заявки.

Очікується, що український сорт продемонструє в Грузії врожайність на рівні 7-10 т/га.

Барамідзе зазначає, що цим проектом уряд намагається вирішити проблему вирощування в регіоні низьковрожайних сортів часнику і замінити їх високоврожайними, тому що ця культура є досить перспективною для вирощування на високогірних територіях, де можна збирати екологічно чисті врожаї.

Раніше повідомлялося, що українські компанії закупили у грузинських садах близько 150 тис. саджанців італійських сортів фундука, які завдяки досвіду і консультаціям грузинських колег будуть висаджені на декількох тисячах гектарів. Така співпраця має покласти початок розвитку фундукового бізнесу в Україні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...