Верховна Рада прийняла у другому читанні законопроект №4532, яким скасовується обмеження поставок цукру на внутрішній ринок (квота «А»), а також мінімальні ціни на цукор та сировину для його виготовлення.

Як повідомляє профільна асоціація «Укрцукор», за відповідний законопроект проголосували 263 народні депутати при необхідних 226.

Зазначимо, що документ був зареєстрований в парламенті ще у квітні 2016 року, а через рік – прийнятий у першому читанні.

Руслана Бутило, керівник аналітичного відділу «Укрцукор», коментує, що в останні роки внаслідок змін на внутрішньому та світовому ринку цукру необхідність в адміністративному регулюванні відпала. Натомість обмеження не сприяли нарощуванню потужностей з переробки, та й самого виробництва цукрових буряків.

«Виготовлення цукру потребує значних капіталовкладень. Але виробник не може спрогнозувати обсяги квоти, яку він отримає, на декілька років вперед, і не може визначити окупність інвестицій», — пояснює Бутило.

Також необхідні вкладення в землю, аби підвищити її родючість, а отже – отримувати кращу врожайність та вищу цукристість буряків. Тут виробники теж були прив’язані до квот, отже не могли планувати інвестиції на довгострокову перспективу.

Нагадаємо, днями в Україні стартував сезон цукроваріння. До роботи приступили п’ять заводів, які вже виготовили перший цукор. Очікується, що цьогоріч їх працюватиме на 3-4 менше, ніж у минулому сезоні. Виробництво цукру також знизиться.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.