Фото: osortah.ru

Загальноєвропейський урожай картоплі цього року знизиться на 12%. Такий висновок у своєму прогнозі роблять аналітики Європейської Комісії, передає “Інфо-Шувар” з посиланням на sadyogrody.pl.

За їх інформацією, найсуттєвіше зниження врожаю картоплі очікується у європейського лідера з її виробництва — Німеччини. Воно складе щонайменше 25%. Німецький урожай цього року може стати найменшим за останні 28 років. За словами аналітиків, цьому посприяло, зокрема, скорочення площ під цією сільгоспкультурою.

Крім того, зазначається, що і Великобританія може зібрати на 15-25% менше.

Скорочення врожаю відбудеться також у Бельгії та Голандії. Ці країни у поточному році зберуть на 12% менший урожай картоплі.

Скорочення врожаю картоплі у Польщі цього року експертами Європейської комісії оцінюється у 9,4%.

З цього приводу експерти Асоціації виробників картоплі Північно-Західної Європи (NEPG) висловлюють припущення, що ціни на картоплю цього року впродовж сезону виростуть.

Цікаво, що у липні фахівці Європейської комісії прогнозували зниження урожаю картоплі не більше ніж на 6%.

Нагадаємо, раніше Микола Гордійчук, директор селекційної компанії «Агріко Україна», висловлював припущення, що скориставшись недобором урожаю в Європі, Україна зможе отримати доступ на ринки Саудівської Аравії, ОАЕ, Північної Африки.

На противагу ЄС на українському ринку якихось несподіванок у вирощуванні картоплі цьогоріч не очікується