1-696x522
Фото: ryazagro.ru

Урожайність кукурудзи на богарі у деяких південних областях України складе не більше 4-5 т/га. Такими оцінками поділилися в компанії «НІБУЛОН».

Зокрема, цей прогноз стосується Миколаївської, Херсонської, Запорізької, Кіровоградської, Дніпропетровської та Луганської областей. Фахівці стверджують, що аграрії цих областей понесуть втрати через засуху, що наступила наприкінці збирання ранніх культур.

Проте несприятливою погода була і для сільгоспвиробників західних та північних областей України. Їх врожаї постраждали від дощів, які посприяли розвитку хвороб кукурудзи та призвели до погіршення якісних та кількісних показників урожаю цієї культури у цьому році.

Puhirchata 3541
На посівах розвивається сажка
Img 0993
Та фузаріоз

Відповідно це зумовить зниження експорту, як вважають фахівці компанії, на 20-30%, що у натуральному об’ємі становить близько 5-7 млн тонн. Більше того, експортоване зерно може бути неналежної якості і не дозволить виробникові отримати бажаний фінансовий результат.

Передумовами до погіршення якості зерна у компанії також називають перевантаженість зерносховищ та нестачу зерновозів у Укразалізниці. Це може призвести до того, що велика частина кукурудзи лишиться в полях, адже її не можна зберігати в умовах господарств, а потрібно дороблювати на стаціонарному зерновому обладнанні на  лінійних елеваторах.

До слова, станом на 3 вересня, за даними Мінагрополітики, під кукурудзою обмолочено перші 23 тис. га або приблизно 1% від посівних площ. Середня врожайність — 5,79 т/га. Торік збирали 5,44 т/га, а у рекордному 2016 році — 7,24 т.