Масовий збір винограду технічних сортів на півдні України в цьому році розпочався на тиждень-два раніше. Але урожайність буде високою, пише з посиланням на виробників «Агро-Юг».

Винороби пояснюють, що ранній збір став можливим завдяки сприятливим погодним умовам.

Наприклад, у «Коблево» уже зібрали мускатні сорти та приступили до білих. «Зараз збираємо Aligote та Chardonnay. Переважно руками. В цьому році дуже гарний виноград і не хочеться його псувати комбайном. По крайній мірі, білі сорти збиратимемо вручну», — говорить представник компанії Альона Кобалєва.

Компанія уже зібрала врожай на 217 га. Говорять, що врожайність значно вища, ніж зазвичай. Chardonnay збирають 82 ц/га, а часом і всі 95 ц. Тоді як зазвичай цей сорт дає в середньому 60 ц/га.

Якщо погода лишатиметься сухою, то скоро почнуть збирати Sauvignon, Riesling, Rkatsiteli, а згодом – і пізні сорти.

Інший виробник, компанія «Шабо», також повним ходом збирає виноград. Почали з білих сортів Pinot Gris, Muscat Ottonel  и Aligote і говорять, що уже в середині серпня ягоди мали вміст сахарів на рівні 17 г/дм³, та 10 г/дм³ кислотності.

На противагу цьому компанія «Масандра», чиї потужності лишилися в анексованому Криму і потрапили під націоналізацію, планує отримати врожай на рівні середнього. Там обережні у прогнозах, бо 400 га виноградників втратили через погодні умови, в тому числі, град.

До слова, площі під виноградниками в Україні в останні роки знижуються. Якщо у 2013-му році вони оцінювалися в 67 тис. га, то зараз складають лише 41 тис. га. 

Урожай винограду в Україні торік склав 410 тис. т проти 378 тис. т у 2016-му році.