Група «Мілкіленд», активи якої розташовані в Україні, Росії та Польщі, за перше півріччя 2018-го отримала €2,5 млн збитку після €1,5 млн прибутку за аналогічний період минулого року.

Згідно з повідомленням на Варшавській фондовій біржі, виручка групи скоротилася на 11%, склавши €66,2 млн, EBITDA — на 29%, до €3,5 млн.

У «Мілкіленд» пояснюють, що у звітному періоді їм вдалося наростити обсяги продажів у всіх сегментах. Цьому сприяло відновлення споживчого попиту, а також ефективна міжнародна торгівля маслом і сухим молоком.

Проте знецінення української гривні та російського рубля призвело до зниження виручки у всіх сегментах, крім сиру і масла.

У першому півріччі спостерігався зростаючий міжнародний попит на українське вершкове масло, адже останнім часом на ринках розвинених країн дієтологи реанімували молочний жир і споживачі почали тяжіти до нього замість гомогенізованих продуктів. Таким чином, доходи від експорту масла групі вдалося збільшити в півтора рази – як у вартісному, так і в натуральному вираженні.

За цей же період доходи від експорту сиру зросли вдвічі.

А ось експорт, наприклад, сухого знежиреного молока відреагував на уповільнення світового попиту і скоротився наполовину в річному обчисленні.

В розрізі країн за перше півріччя «Мілкіленд» вдалося збільшити продажі в Україні на 4,6% (до €17,7 млн), у Польщі – на 35% (до €7,4 млн). А ось виручка від реалізації продукції в Росії впала на 17% і склала €40 млн.

Скорочення EBITDA в групі пояснюють тією ж девальвацією національної валюти. У російському сегменті бізнесу скорочення склало 41%. Показник EBITDA в Україні знизився всього на 18%.

Польський сегмент продемонстрував негативну EBITDA (-€0,01 млн). Це сталося після зниження виробництва сиру на заводі Ostrowia через скасування толлінгового контракту з німецькою компанією. А також – за рахунок більш низьких цін на молочну продукцію в країні.

Разом з тим, компанія констатує, що за вказаний період їй вдалося скоротити адміністративні витрати на 22%. На стільки ж знизилися витрати на обслуговування банківських кредитів.

Також додаткові €3,3 млн вдалося отримати за рахунок курсової різниці. Але, незважаючи на це, «Мілкіленду» не вдалося уникнути збитків.

Нагадаємо, за результатами першого кварталу 2018 р. «Мілкіленд» заробив €2,4 млн чистого прибутку, що вдвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Група є одним з найбільших виробників молочної продукції на ринку України. Її виробничі потужності в Україні, Росії, Польщі можуть переробляти 1,33 млн тонн молока в рік. В Україні «Мілкіленд» належить 10 заводів.