Фото: mosgryadka.ru

Ціна томатів закритого ґрунту протягом тижня перевищила рекордні показники за останні п’ять років. Почавши зростання на початку минулого тижня, до його кінця ціна на томати на українському ринку підвищилася як мінімум на 40% і продовжує стрімко зростати, повідомляє EastFruit.

В результаті, зараз українські виробники реалізують цю продукцію за ціною 13-15 грн або $0,46-0,53 за кілограм, тоді як тиждень тому ціна томатів закритого ґрунту стартувала від 8 грн або $0,28 за кілограм.

За словами самих виробників, до подорожчання призвела дуже обмежена пропозиція цієї продукції на українському ринку, так як вибірки в теплицях залишаються досить малооб’ємними. До того ж, не всі тепличники почали збір урожаю другого обороту. Також на ціну тепличних томатів впливає і обмежена пропозиція відповідної продукції відкритого ґрунту, яка постраждала через фітофтороз.

Таким чином, на сьогоднішній день ціна тепличних томатів перевищує торішню ціну за аналогічний період на 25-30%. Більше того, виробники допускають можливість подальшого підвищення цін, так як темпи реалізації цієї продукції залишаються досить активними.

Раніше повідомлялося, що у першому півріччі поточного року Україна наростила імпорт томатів порівняно з минулим роком у натуральному вираженні на 69%, а у вартісному — на 74%. Він склав 47,8 тис. т продукції вартістю понад $30 млн. Найактивніше томати імпортувалися у травні, але згодом показник імпорту повернувся до торішніх показників.