У регіоні Jala (штат Наяріт, Мексика) на березі Тихого океану кукурудза є воістину царицею полів. Причому її унікальний різновид — Jala претендує не просто на мексиканське, але на світове панування, пише Religion News Service.

98-сантиметровий качан кукурудзи з Наяріту занесений в Книгу рекордів Гіннеса. Їх середня довжина дорівнює 50 см, а висота всієї рослини сягає 4,5 метрів. Кукурудзяні стебла прикрашають тут навіть будівлю муніципалітету.

Місцеві фермери щорічно моляться за свій початок, щоб він досяг найбільшого розміру, а в серпні аграрні мачо в білих ковбойських капелюхах влаштовують конкурс на найбільшу кукурудзину.

Причому фестиваль Jala тут збігається із святом Успіння Божої Матері, так що молитви не залишаються без відповіді. Християнство тут, як, втім, і в Україні, органічно увібрав у себе місцеві язичницькі традиції.

На фестивалі представлені і інші досягнення мексиканського сільського господарства в продуктових наметах, але кукурудза панує на цьому кулінарному бенкеті практично в кожній страві.

Абундио Гомес зі своїм братом вирощують Jala все життя і не раз вигравали місцеві конкурси на розмір. А Ігнасіо Еліас і його син у цьому році зайняли друге місце з розміром качана 42 см.

На конкурс фермери повинні принести п’ять не відкритих качанів, з яких журі знімає лушпиння, вимірює зверху донизу і фіксує результати.

“Це самі великі качани в світі, — хвалиться фермер Хосе Еліас Партида, — і наша конкуренція дозволяє показати нашу кукурудзу світу”. Він вирощує качани не тільки заради виграшу.

Jala йде у безпосереднє споживання, на насіння і, як всяка кукурудза, — у фураж. З кукурудзи печуть, зокрема, тортилью (мексикано-американський лаваш) і місцевий смаколик — солодкі слойки.

Жінки беруть участь у фестивалі не тільки в якості куховарок…

Але і як конкурсантки…

Фермерка Марія Геронима Сантана Цуніга вирощує на своєму маленькому ділянці ну дуже великий урожай

…і як група підтримки.

Хоча Jala цінується на місцевому рівні через свої розміри і смак, що додає особливий аромат місцевим стравам, але сучасні поліпшені гібриди кукурудзи дають більше врожаю і значною мірою витісняють гіганта-аборигена, розповідає і показує мексиканський учений Арахон Ернандес Гусман.

В роки, коли дощі починаються рано, два види кукурудзи — стародавня і сучасна, часто сусідять один з одним, можуть схрещуватися. У результаті висота, довжина, товщина і вегетаційний період Jala за останні 100 років зменшилися. У 1907 році вчені зафіксували початок завдовжки 60 см, а в 2007 році самий довгий з них досягав лише 36 см.

У фермерів Дж. Кармен Родрігеса Канберо (ліворуч) і Фульхенсіо Родрігеса Гарсія ще є чим похвалитися на публіці

Але фермери Наяріту не впадають у відчай і щороку не дають впасти своєї головної аграрної гідності.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.