Ціна на аміачну селітру досягла 10,5 тис. грн/т, хоча ще п’ять днів тому була 10,3 тис грн/т, а в середині серпня і зовсім 9-9,4 тис. грн/т, повідомляє інформаційно-аналітичне агентство «Інфоіндустрія».

Приводу для такого стрибка з боку попиту не було, пишуть аналітики агентства, адже темпи купівлі селітри в серпні не були високими. Ажіотаж спостерігався лише навколо NPK. Азотна група повинна була зацікавити аграріїв лише у вересні-жовтні.

Аналітики розповідають, що ціни підняли трейдери та виробники після того, як «Нафтогаз України» опублікував нові тарифи на природний газ для промислових споживачів, які почнуть діяти з 1 вересня.

Вони збільшилися за місяць спочатку на 4,6%, а потім ще на 15,6 % і складуть в залежності від обсягів та умов закупівлі 10,2– 11,1 тис. грн/тис. куб. м.

Це підвищення газовики пояснюють зростанням котирувань на європейських хабах і падінням курсу гривні.

Аграрії коливаються, переплачувати їм за селітру вже сьогодні або почекати можливого спаду цін на зовнішньому ринку. До речі, в Європі, на яку слід орієнтуватись по цінам, на минулому тижні зростання тривало.

Сьогодні виробники сільгосппродукції не відчувають особливої потреби в добривах, стверджують експерти, однак при 10,3 тис. грн/т з заводу кінцева ціна може зрости до 11,5 тис. грн/т з урахуванням заробітку трейдерів, доставки і накладних витрат.

При цьому не важливо, коли аграрії будуть купувати добрива — восени або взимку. При таких цінах на газ дешевше вони не стануть.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.