фото: kr.consumer.gov.ua

Зараження зерносховищ збільшилось на 10-15% після введення обмежень контролю малого та середнього бізнесу. Такими оцінками поділилася Тамара Підберезняк, голова ВГО «Фумігаційна асоціація України», в інтерв’ю Аgravery.

За її словами, дерегуляція спровокувала хаос на ринку фумігації – збільшилася кількість летальних випадків через отруєння фумігантами. Ситуацію погіршує й те, що карні справи так і не знаходять винних.

«Обмеження призвели до того, що фумігацію здійснює будь-хто. За п’ять останніх років в Україні загинуло п’ять людей через безвідповідальне ставлення до фумігації», — повідомила вона.

На її думку думку, щоб змінити ситуацію потрібно ввести обов’язкове навчання для фахівців з фумігації. Цей процес мають здійснювати люди з відповідними сертифікатами.

«Ми вже розробили спеціальні правила роботи й назвали їх «Pestfree», тобто вільний від шкідників. Це — все найкраще, що є в Україні в поєднанні з найліпшим закордонним досвідом», — зазначила вона.  

Також Підберезняк додала, що галузь останнім часом отримала кілька ударів. Першим було скасування ліцензії на проведення фумігації, другим стала ліквідація сільгоспінспекції та технічного регламенту зернового складу, у якому містились вимоги щодо підготовки зернових складів до зберігання врожаю та інструктивні поради щодо фумігації зерна. Скасувавши цей технічний регламент,  нічого на заміну не було створено.

«Я знаю, що існують оновлені проекти інструкцій з якісно-кількісного обліку зерна», — повідомила експерт. Останні давно знаходяться на сайті Міністерства аграрної політики України, й на цьому все.

Нагляд за складами теоритично мали б вести в Держпродспоживслужбі, але там цього не роблять, додала фахівець.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.