Міжнародна неурядова Глобальна риболовецька служба запровадила інновації для спостереження за незаконним рибним промислом, пише The Guardian.

Нова система, розроблена в США, відстежує браконьєрські судна через інтернет за допомогою супутників в режимі реального часу.

«Відкритий океан вже давно характеризується як “дикий захід”— беззаконний, далекий і таємничий, — каже Сара Бладен, представник Global Fishing Watch. — Однак тепер ми можемо виявляти і відстежувати активність риболовецьких суден по всьому світу».

За її словами, епоха «секретних» рибних місць закінчилася. Щоб не втратити ліцензію на риболовецьку діяльність, рибні галузі в усьому світі повинні діяти максимально прозоро, чого ще 10 років тому досягти було неможливо.

Згідно з дослідженнями, опублікованими на цьому тижні в журналі Science Advances, завдяки моніторингу риболовецьких суден, глобальний вилов може бути збільшений, незважаючи на те, що за останні 40 років земляни втратили майже половину океанічної живності.

Згідно з тим же дослідженням, прийдешнє потепління клімату на 2 градуси може привести до збільшення вилову на 16%, що складе 25 млрд порцій морепродуктів на рік і збільшить кількість риби в морі на третину.

Дослідники відзначають, що моніторинг риболовецьких суден буде корисним також для більш ефективного рибництва — управління рибним господарством відповідно до змін в динаміці океанських екосистем. Наприклад, ловлю можна буде тимчасово припинити, побачивши, що популяція риби знижується.

Як ми раніше повідомляли, якщо нелегальний вилов не буде припинено, то через 10 років людство зіткнеться з глобальним дефіцитом морепродуктів.

Тим часом, на рибних прилавках України спостерігається 85% неякісного імпорту.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.