Бджоли звикають до оброблених пестицидами продуктів подібно до того, як курці звикають до нікотину. До такого висновку після ряду експериментів прийшли британські вчені, пише The Guardian.

Дослідження показали, що чим більше комахи споживають нікотиноподобних хімікатів, тим більше, мабуть, вони їх хочуть. Тобто ризик негативного впливу пестицидів на бджіл виявляється ще більш високим, ніж вважалося раніше.

У ході експериментів дослідники пропонували джмелям, які є представниками родини бджіл, на вибір два цукрових розчини, один з яких був покритий «хімією». Вони виявили, що до другого розчину з часом комахи підлітали все частіше.

Всього відстежувалася 10 колоній джмелів протягом 10 днів. Кожна колонія мала доступ до власної зони годування з дозаторами сиропу.

«Зазвичай бджоли уникають їжі, обробленої неонікотиноїдом. Однак оскільки її доводиться споживати все частіше, вони віддають перевагу саме їй», — говорить доктор Річард Гілл з Департаменту наук про життя Імперського коледжу Лондона.

Цікаво, що неонікотіноїди націлені на нервові рецептори у комах, які схожі на рецептори, що націлені на нікотин у ссавців.

Також учені зазначають, що спірні неонікотиноїдні пестициди хімічно схожі на нікотин, що викликає звикання у людей.

До слова, у 2013 році Європейський союз наклав часткову заборону на три широко використовуваних неонікотиноїди, виходячи з того, що вони можуть бути шкідливими для бджіл. В даний час заборона поширюється на всі культури, вирощені не в теплицях, незважаючи на сильну протидію з боку деяких груп, у тому числі Союзу фермерів Великобританії.

Нагадаємо, раніше дослідники прийшли до висновку, що пестициди відшибають пам’ять у бджіл.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.