В Україні уже наступного року може відкритися до 150 ферм з вирощування їстівних равликів. Такими очікуваннями поділилися в компанії «Західний равлик», що веде екзотичний бізнес 5 років.

І дійсно, равликовий бізнес набуває все більшої популярності в Україні. Нові ферми з’являються все частіше, а, наприклад, на Прикарпатті молюсків вирощують цілими сім’ями.

Іван та Ірина Юськевичі, власники «Західного равлика», говорять, що для прибуткової роботи на равликове виробництво треба виділити як мінімум гектар землі та півтонни маточного стада.

Для обслуговування такої площі знадобиться четверо працівників, а інвестиції складуть €80-100 тис. Так, кошти чималі, але окупляться вони вже за два роки, передає «Економічна правда».

Цьогоріч «Західний равлик» планує налагодити експорт до Європейського союзу. Для цього шукають екологічну ділянку, аби розширити виробництво. Поки що у 2018 році планують зібрати до 30 тонн продукту.

Фермери розповідають, що середня ціна равлика в мушлі першого класу в Україні складає 3,5 €/кг. А от равликова ікра коштує €1000 за кілограм. Ще дорожчий слиз, його використовують в медицині.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що українські равлики можуть витіснити Китай на європейському ринку.