Більшість людей, коли думають про Аляску, уявляють собі високі гори, великих бурих ведмедів, холодне море або одну з передач про цю сувору землю на каналі Discovery. Мало хто може подумати, що на Алясці теж є сільське господарство. Про це розповідає на своїй сторінці американський Західний центр комплексної боротьби зі шкідниками.

І тим не менше, агропромисловість там хоч і невелика, але вона має велике значення.

На Алясці успішно вирощують зерно, картоплю та різні декоративні рослини. Там також добре розвинені рибальство й скотарство, а домашнє та дрібномасштабне виробництво сприяє поліпшенню продовольчої безпеки та різноманітності.

Тунельні теплиці допомагають подовжити вегетаційний період і дають аляскінським фермерам можливість вирощувати нові культури. Наприклад, на Алясці вирощують півонії. Більше того, виробники цих квітів процвітають на світовому квітковому ринку.

Патриція Холлоуей, експерт з садівництва з Аляскінского університету, вперше посадила півонії в місцевому ботанічному саду ще в 2001 році. Потім разом з колегами вона провела дослідження, яке показало, що ці квіти придатні для експорту.

Так з 2007 року найхолодніший штат Америки активно продає півонї по всьому світу.

Одна з найбільш успішних ферм тут — “Alaska Berries” на півострові Кенан в Солдотні. Це ідеальний дрібномасштабний мікросвіт аляскінского сільського господарства.

Ферма невелика — всього близько 1,5 га, на яких розташовані кілька тунельних теплиць. Господарюэ тут подружжя Брайан та Лорі Олсон. Вони живуть за рахунок виробництва продуктів з доданою вартістю — свіжих фруктів та ягід, які там вирощують.

“Alaska Berries” — це єдина виноробня в штаті, яка виробляє і продає вино, джеми й желе з чорниці, малини, жимолості, агрусу, смородини, полуниці та ревеню.

На південному березі півострова Кенан розташовані 300 теплиць, в яких фермери вирощують все — від картоплі до баклажанів. Аграрії продають врожай через інтернет, забезпечуючи продовольством місцеві ринки та ресторани.

Останнім часом теплиці стикаються з новою проблемою — це поява шкідників і хвороб, раніше не властивих холодному клімату Аляски.

Але найбільшу небезпеку для місцевих аграріїв представляють лосі, яких не зупиняють жодні паркани. Також спокій місцевих фермерів порушують дикобрази та білки.

Аляска величезна, різноманітна і все ще в значній мірі незаймана.

Її площа майже в 2,5 рази перевищує площу Техасу. На території цього самого холодного й найменш населеного штату проживає 738 000 чоловік і 175 000 лосів. Це справжнє арктичне диво Америки.

Як ми писали раніше, Стів Елліот – автор частини цього фоторепортажу отримав срібну нагороду від Міжнародної асоціації по поліпшенню комунікацій (ACE).

AgroDay продовжить розповідати про найцікавіші аграрні проекти, що отримали визнання ACE.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.