Найбільший ціновий спад серед ягід у цьому сезоні продемонструвала вишня. Її середня вартість у порівнянні з минулим роком впала на 40%. Друге місце посіла черешня з показником -25% від ціни минулого року. Приблизно такий же спад продемонстрували ціни на лохину, повідомляє «Інфо-Шувар».

У цьому році сезон вишень стартував з початку червня і вже у липні на гуртових ринках її можна було придбати за 7–10 грн або €0,21–0,31 за кілограм.

Черешні та суниці на гуртових ринках почали продавати у першій половині травня, а уже в кінці місяця їх ціна впала до мінімальних показників і становила 10–15 грн або €0,31–0,46 за кілограм. Навіть, зважаючи на цей ціновий обвал, середня ціна на суницю у порівнянні з минулим роком впала лише на 9%.

У червні сезон цих ягід фактично закінчився. Але, оскільки суниця традиційно дешевшає у середині червня, переробні підприємства, вочевидь, чекали ще більшого падіння цін і не сформували достатньої сировинної бази.

Лохина на гуртових ринках почала з’являтися на початку червня. Її ціна одразу становила 300-270 грн або €9,5–8,5 за кілограм, але до кінця липня подешевшала у 2-2,5 рази. Причому, минулоріч лохина іноді зникала з продажів на гуртовому ринку, а у цьому році була присутня постійно.

Від зниження цін постраждали і виробники малини. Їх продукція на гуртових ринках на початку поточного місяця коштувала 15–17 грн або €0,46–0,53 за кілограм. Проте така ціна у 1,5–2 рази перевищувала ціну, що пропонували переробники. У середньому по Україні ціна малини на гуртових ринках впала за рік на 20%.

Ціни на смородину у порівнянні з минулорічними впали на 13%. Найменше ж цінові коливання відчули виробники ожини. Цього року вона подешевшала всього на 6%.

Нагадаємо, Олександр Хорєв, експерт плодоовочевих ринків та аналітик ФАО, радить виробникам, аби втримати ціни, шукати нові канали реалізації ягід.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...