Фото: UkraineFood

В Україні з кінця липня зростають ціни на фуражний горох. За останні три тижні тонна бобової на умови поставки CTP-порт додала 500 грн, інформує propozitsiya.

Підтримку цінам надає недостатня пропозиція гороху, а також ситуація на суміжних ринках.

Незважаючи на те, що аграрії в цьому році збільшили площі сівби бобової, через весняну посуху і дощі під час обмолоту врожайність і валовий збір виявилися значно нижчими торішніх.

Станом на початок тижня під горохом зібрано 98% площ або 420 тис. га. Отримано 795 тис. т проти минулорічних 1,09 млн т. Середня врожайність по Україні — 1,9 т/га (2,6 т/га у 2017 р).

Як наслідок, ціни на бобову з поставкою у порт досягли 6200-6400 грн/т. Експортні ціни підвищилися на $5-6, до 190-195 $/т.

Аналітики відзначають, що додатковою причиною зростання гривневих цін стала девальвація національної валюти по відношенню до долара США. При цьому, виходячи з того, що на початку сезону через низькі ціни виробники притримували великі партії гороху, очікується активізація торгівлі найближчим часом.

Нагадаємо, через несприятливі погодні умови в цьому році врожайність гороху місцями становила лише третину від отриманої у 2017 році. Внаслідок цього, як перспективне рішення виробники бачать перед собою перехід на вирощування озимих сортів. Навіть за умов посухи в такому разі вдасться отримати 3 т гороху з гектара. Якщо ж навесні пройдуть дощі – тоді всі 4 т.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.